Nejlepší pizza – Italská pizza

ITALSKÁ PIZZA

Různé doby, různá místa, a tedy různé variace pizz. Italská pizza je nejzákladnější a nejstarší. 

V Itálii se postupem času objevilo několik druhů pizz. Například v Říme spíše upřednostňují tenkou a křupavou krustu. Jinou populární formou pizzy v Itálii je „pizza al taglio“, což je italská pizza pečená v obdélníkových plechách se širokou paletou polev a prodávaná podle hmotnosti.

Italská pizza
Obdélníková pizza

 

Italská Pizza a její příprava

Základ pro nové druhy pizz byl neapolský druh pizzy.

Pravé původní neapolské pizzy se vyrábějí z místních surovin, jako jsou rajčata San Marzano, která rostou na sopečných pláních na jihu od Vezuvu, a Mozzarella di Bufala Campana, vyrobená z mléka z buvola chovaného v bažinách Kampánie a Lazia (tato mozzarella je chráněna svým vlastním evropským chráněným označením původu). Originální neapolské těsto na pizzu se skládá z italské pšeničné mouky (typ 0 nebo 00 nebo jejich směsi), přírodních neapolských kvasnic nebo pivovarských kvasnic, soli a vody.

Ingredience Italská pizza
Mozzarella di Bufala Campana

 

Pro dosažení správných výsledků je nutné použít mouku s vysokým obsahem bílkovin (která se používá spíše k výrobě chleba než k výrobě pro pizzu). Těsto musí být hněteno ručně nebo nízkootáčkovým mixérem. Po procesu kynutí musí být těsto formováno ručně bez pomoci válečku nebo jiného mechanického zařízení a nesmí mít tloušťku větší než 3 milimetry. Pizza musí být pečena po dobu 60 až 90 sekund v kamenné peci o teplotě 485 °C s ohněm z dubového dřeva. Po uvaření by mělo být těsto křupavé, jemné a voňavé.

Italská pizza

Neapolská pizza získala v Itálii status „zaručené tradiční speciality“.

 

To umožňuje pouze tři oficiální varianty

Marinara, která se vyrábí z rajčat, česneku, oregana a extra panenského olivového oleje (ačkoli většina neapolských pizzerií ​​také přidává do marinary bazalku)

Margherita, vyrobená z rajčat, nakrájené mozzarelly, bazalky a extra panenského olivového oleje.

Margherita extra, vyrobená z rajčat, buvolí mozzarelly z Kampánie, bazalky a extra panenského olivového oleje.

 

Italská Pizza v Říme je k dispozici ve dvou různých stylech.

 

Prvním styl je, kdy výdejní okénka prodávají pizzu „al taglio“. Tato pizza se vaří v dlouhých obdélníkových pekáčích a je poměrně silná (jeden až dva centimetry). Pizza se často vaří v elektrické troubě. Obvykle se stříhá nůžkami nebo nožem a prodává se podle hmotnosti.

Druhý stylem je, kdy se pizza podává v misce v tradičním kulatém tvaru. Má tenký, ostrý základ zcela odlišný od silnější a měkčí základny neapolského stylu. Obvykle se vaří v peci na ohni, což dává pizze jedinečnou
chuť a strukturu. V Římě je pizza napoletana obložena rajčaty, mozzarellou, ančovičkami a olejem. To, co se v Neapoli nazývá pizza romana, se v Římě nazývá pizza napoletana. Od této pizzy je pak odvozeno několik dalších druhů ve stejném stylu, např. capricciosa. Pizza má však hluboké kořeny a o jejím vzniku se můžete dozvědět zde Pizza historie a její vznik.

 

 

Skrýt Close